Vítejte na našem webu
Logo NovaVina.cz Kosik NovaVina.cz

Vinařství - E.Mi. Vino

Vznik vinařství: 1945
Produkce: 11.000 lahví
Členství: Cech vinařů Nový Šaldorf, Sdružení Modré sklepy
 

Nejvýznamnější ocenění:

  • Prague Wine Trophy 2009 - ocenění Prag Wine Champion pro Rulandské šedé 2008 - výběr z hroznů
  • Prague Wine Trophy 2012 - stříbrná medaile pro Cabernet Sauvignon rosé 2011 (V nabídce společnosti Nová vína)

Vinařství založili rodiče současných majitelů Emilie Blahůškové (rozené Špalkové) a jejího manžela Miroslava Blahůška. Společně hospodaří v 80 metrů dlouhém pískovcovém sklepě starém asi 300 let, který se nachází v hloubce 15 metrů s teplotou 10°C, která se v průběhu roku takřka nemění. Sklep má díky teplotě a vlhkosti ideální podmínky pro výrobu a skladování vín.

Manželé Blahůškovi vyrábějí víno již od roku 1979, ale přelomový byl ale rok 1992, kdy bylo založeno rodinné vinařství E.Mi vino. Patří mezi zakládající členy Cechu vinařů Nový Šaldorf, a také členy Sdružení Modré sklepy.

"Naše vína jsou připravována tradičními postupy prověřenými generacemi, čistě přírodní cestou bez použití kvasinek, enzymů, řízeného kvašení. Provádíme jen odkalení nejhrubší sedliny v moštu,“ uvedla sklepmistrová vinařství Emilie Blahůšková. K výrobě vín se používají jen ty nejkvalitnější hrozny pocházející z okolních viničních tratí Znojemské vinařské podoblasti.

Absolutní převahu produkce tvoří přívlastková vína – ať už se jedná o pozdní sběry, výběry z hroznů či výběry z bobulí. V roce 2011 nebylo žádné víno doslazováno řepným cukrem, všechna vína mají pouze přírodní cukry, které vznikly při zrání v bobulích hroznů. Všechna vína jsou laboratorně testována a jsou schválena Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí v Brně.

Ocenění vinařství - E.Mi. Vino

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

O nás

Společnost Nová vína se zaměřuje výhradně na malé moravské vinaře, jejichž produkce se ročně pohybuje okolo 10.000 lahví. Zákazníkům dodáváme exkluzivní vína, která se na trh dostávají jen v omezeném počtu. Převážně se jedná o vína přívlastková.

Vybíráme ty nejlepší malovinaře a od nich pak ta nejlepší vína. Tedy to nejlepší z nejlepšího - www.novavina.cz

 

Objednávky

Tel.: +420 604 175 230
Mail: objednavky@novavina.cz
Provozní doba: PO - PÁ, 09:00 - 18:00
Rozvoz ZDARMA: PO, PÁ, 09:00 - 18:00
Mimo tyto dny a dobu dle domluvy.

 Facebook

www.SterkovnaMusic.com www.NewWind.cz www.56ka.cz

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by CoreSHOP © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO | Mapa stránek